Wybieramy inicjatywę w ramach projektu

SKRZYNKA POMYSŁÓW

W dniu 28 lutego 2022 r. grupa 10 uczniów działających w projekcie Młodzi, aktywni w powiecie gorlickim odbyła spotkanie, podczas którego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz sympatycy wspierający SU zapoznali się z dokumentacją oraz regulaminem SU. Podczas spotkania zrodził się pomysł stworzenia „ SKRZYNKI POMYSŁÓW” oraz gazetki promującej działalność młodzieży szkolnej. Skrzynka zawisła na tej gazetce, a jej celem było zaangażowanie całej społeczności uczniowskiej do tego, aby dzielili się swoimi pomysłami, które później można by wpisać w plan pracy SU. Dzięki temu pomysłowi każdy uczeń mógł włączyć się w prace SU i mieć realny wpływ, na to co dzieje się w szkole.

 

SPOTKANIE Z PRZEWODNICZACYM RADY GMINY GORLICE

W  dniu 24 marca 2022 r. grupa 10 uczniów działających w projekcie Młodzi, aktywni w powiecie gorlickim zaprosiła do szkoły Przewodniczącego rady Gminy Gorlice pana Mieczysława skowrona, który przybliżył młodzieży prace w samorządzie lokalnym, opowiedział o konstruowaniu budżetu  gminy oraz obowiązkach radnych i przewodniczącego. Pan Mieczysław odpowiedział również na pytania młodzieży.

 

SPOOTKANIE Z WÓJTEM GMINY GORLICE, UDZIAŁ W SESJI RADY GMINY GORLICE

W dniu 5 maja 2022 r. grupa 10 uczniów  działających w projekcie Młodzi, aktywni w powiecie gorlickim wzięła udział w sesji rady Gminy Gorlice. Tuż po zakończeniu młodzi aktywiści spotkali się z radnymi oraz wójtem Gminy Gorlice – Janem Przybylskim. Samorządowcy opowiedzieli o swojej pracy oraz odpowiedzieli na szereg pytań nurtujących młodych działaczy.

 

SPOTKANIE ZE STAROSTĄ POWIATU GORLICKIEGO

W dniu 12 maja 2022 r. grupa Młodych, aktywnych w powiecie gorlickim zorganizowała spotkanie ze starostą powiatu gorlickiego – Maria Gubałą. Pani starosta opowiedziała o swojej pracy, pasjach i motywacjach. Następnie młodzież zwiedziła budynek starostwa powiatowego.

 

SPOTKANIE Z POSŁEM NA SEJM RP

W dniu 27 maja 2022 r. uczniowie skupieni wokół projektu Młodzi, aktywni w powiecie gorlickim spotkała się z panią poseł Elżbietą Zielińską. Pani poseł opowiedział o pracy posła oraz odpowiedziała na nurtujące młodzież pytania.

 

PROMOCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniu 24 maja grupa projektowa – Młodzi, aktywni w powiecie gorlickim spotkała się, aby omówić prace związane z przygotowaniem plakatów promujących pracę w Samorządzie Uczniowskim oraz przygotować scenariusz filmiku zachęcającego do wzięcia udziału w wyborach do SU.

 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniu 21 września 2022 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Grupa osób pracujących w projekcie Młodzi, aktywni w powiecie gorlickim zachęcał wszystkich do czynnego włączenie się w przygotowanie kampanii wyborczej swoich kandydatów. W szkole pojawiły się plakaty zachęcające do głosowania oraz plakaty wyborcze.

 

OTWARCIE SKRZYNKI POMYSŁÓW

W dniu 23 września 2022 r. Samorząd Uczniowski oraz grupa projektowa – Młodzi, aktywni w powiecie gorlickim oficjalnie otworzyła Skrzynkę pomysłów. Wszystkie ciekawe inicjatywy zostały włączone w Plan Pracy SU na nowy rok szkolny.

 

 SPOTKANIE Z MŁODZIEŻOWĄ RADĄ KRAKOWA

W dniu 24 listopada z inicjatywy grupy projektowej Młodzi, aktywni w powiecie gorlickim młodzież spotkała się z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Krakowa. Uczniowie mieli możliwość konsultacji oraz zadawania pytań związanych z działalnością młodych samorządowców.

 

INICJATYWA PROJEKTU NORWESKIEGO

W dniu 9 grudnia 2022 r. grupa 10 osób działających w projekcie uczestniczyła w spotkaniu, podczas którego wypracowała ciekawe inicjatywy  do realizacji w szkole. Najciekawsze zostały wciągnięte na listę, a młodzież w wyborach zdecyduje, która z inicjatyw zostanie wykonana w ramach grantu z  projektu Młodzi, aktywni w powiecie gorlickim.

 

WYBORY – TWÓJ GŁOS MA ZNACZENIE

W dniach od 12 do 16 grudnia młodzież naszej szkoły może oddawać głosy na swoją inicjatywę.

 

INICJATYWA – MAMY TO!

W piątek 16 grudnia grupa projektowa podliczyła głosy, z których wynika, że młodzież chciałaby, aby wyremontować salę nr 5 w naszej szkole.

 

REMONT – PLANY

W dniu 19 grudnia młodzież działająca w projekcie spotkała się w celu omówienia wybranej inicjatywy. Po wspólnych konsultacjach Liwia oraz Ksawery wykonali projekt graficzny sali nr 5.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *